Komentowana treść: OWB 1.7
[#1] Re: OWB 1.7
Nareszcie! Wielkie zmiany - wielkie podziękowania od Moswego społeczeństwa OK
[#2] Re: OWB 1.7
fab na prezydenta ;)
[#3] Re: OWB 1.7
OK
[#4] Re: OWB 1.7
Czułem w moczu że niedługo wyjdzie 1.7 :D Fab rządzi, dzięki serdeczne!
[#5] Re: OWB 1.7
Jako, że nie mogę znieść domyślnego toolbaru, przygotowałem na szybko własny (a raczej dopasowałem swój stary toolbar do Sputnika). Jeśli komuś nie podobają się "wielgachne" przyciski 32x32 pikseli - wkrótce inne wersje.

Obejrzeć można tutaj.

Pobrać można tutaj.
[#6] Re: OWB 1.7

@recedent, post #5

"Szacun", ja skorzystałem. Czekam na więcej. Dobra robota. Dzięki

P.S. Ma ktoś (albo gdzieś leżą) ładniejsze przyciski do SimpleMail ?
[#7] Re: OWB 1.7
To niesamowite. Nie sądziłem, że dożyje tego dnia. Dziękuję za już i czekam na więcej! Fab rządzi. Dzięki mosowemu OWB jestem nadal, a może jeszcze bardziej niż wcześniej szczęśliwym użytkownikiem systemu MorphOS.

Sprawdziłem Youtube chodził ładnie, nic nie rwie, normalnie można oglądać z dźwiękiem jak człowiek, wystarczy przełączyć się na wersje beta serwisu - http://youtube.com/html5
[#8] Re: OWB 1.7
nie powinno być również problemów z poprawnym wyświetlaniem i korzystaniem z zawartości stron takich jak YouTube

Może to ktoś potwierdzić? bo ja niestety mam odmienne doświadczenia :(
[#9] Re: OWB 1.7

@FOrest, post #8

Ja potwiedziłem komentarz wyżej, wszystko chodzi ładnie, szybko, normalnie i zdźwiękiem.
[#10] Re: OWB 1.7

@FOrest, post #8

No potwierdzam wszystko działa ładnie i jak należy ;)
[#11] Re: OWB 1.7

@Drako^lM, post #10

Klipy, które są we flashu chodzą tak jak chodziły, czyli powoli, ale wszystkie te, które są osadzone w html5 tagiem video są OK.
[#12] Re: OWB 1.7

@grxmrx, post #9

No tak, nie zauważyłem Twojej sugestii by sie przełączyć na HTML5. Teraz jest OK. Ale coś mi się wydaje, ze 1.6 kulawo ale odtwarzała klasycznego Youtuba? Tymczasem w 1.7 kompletnie nic nie drgnie...
[#13] Re: OWB 1.7

@grxmrx, post #11

U mnie pod 1.6 chodziły wolno a pod 1.7 nawet nie rusza... Może będzie jakas aktualizacja wtyczki...
[#14] Re: OWB 1.7

@FOrest, post #12

Jak skasowales stary katolog z OWB i wgraleś 1.7 . To potrzebujesz jeszcze pluginu flash . Bo w 1.7 go nie ma ;)
[#15] Re: OWB 1.7

@Drako^lM, post #14

nie kasowałem. nadpisałem...
[#16] Re: OWB 1.7

@FOrest, post #15

Może reset pomoże? Jak nie to zrób tak jak ja, skopiuj do rozpakowanego katalogu tylko katalogi Plugins oraz Conf i sprawdź czy będzie lepiej.
[#17] Re: OWB 1.7
Dailymotion z włączonym tagiem video: http://openvideo.dailymotion.com/pl

Na OWB już we wcześniejszych wersjach działały również gry czy aplikacje napisane w javascript z wykorzystaniem elementu canvas, a co za tym idzie działa też eksperymentalna, przeglądarkowa wersja Freeciv.
[#18] Re: OWB 1.7

@grxmrx, post #7

Ja nawet jak wejdę na youtube.com/html5 to i tak wszystkie filmy są we Flashu. Jak znaleźć coś bez Flasha?
[#19] Re: OWB 1.7
Przetestowałem na Efice, jest za słaba na video w HTML 5. Wszystko działa i nawet pamięci starczy , ale wygląda to prawie jak slideshow...
[#20] Re: OWB 1.7

@MDW, post #18

A kliknałeś na "Dołącz do użytkowników wersji beta HTML5"? Jeśli tak to widocznie miałeś jakiegoś pecha ;) Ja od razu trafiłem na wersje html5 klipów, po kilkunastu dopiero jeden flash był.

Na przykład ten klip jest również w wersji html5:
http://www.youtube.com/watch?v=fxI6Cb7RHms
[#21] Re: OWB 1.7

@FOrest, post #12

To u mnie dokładnie odwrotnie - pod 1.6 klipy bezpośrednio ze strony YouTube nie chodziły (co ciekawe, te osadzone z YT na innych stronach były OK), a pod 1.7 wszystko jest już OK.

Ostatnia edycja: 05.03.10 19:32:35
[#22] Re: OWB 1.7

@grxmrx, post #20

Już wszystko jest ok, filmy HTML5 działają normalnie. Faktycznie nie "dołączyłem do użykowników wersji HTML5". :)

Zajętość procesora przy takim średniawym filmiku z dźwiękiem - ok. 65% (na G4/1000). Działa idealnie.

Ostatnia edycja: 05.03.10 19:39:04
[#23] Re: OWB 1.7

@Grzegorz Kraszewski, post #19

Potwierdzam. Pamięci starczy "ledwo ledwo" (zależy od filmu), ale płynność (i to 360p) pozostawia wiele do życzenia. No i jakoś dźwięku nie przyuważyłem.
[#24] Re: OWB 1.7

@recedent, post #23

Zasłyszane na ircu hasło - Efika do śmietnika
[#25] Re: OWB 1.7

@grxmrx, post #24

Skoro "Efika do śmietnika" to co w takim razie zrobić z klasykiem wyposażonym w najszybszą dopałkę PPC? Pod prasę hydrauliczną?
[#26] Re: OWB 1.7
No to jeszcze tylko czekamy na komentarz znawcy oprogramowania od faba - KiV Mastera
[#27] Re: OWB 1.7

@recedent, post #25

klasyka do śmietnika - też się ładnie rymuje :P

i jeszcze
Pegasosa do nosa
a mini dla świni

a na przyszłość:
PowerBooki to zbuki



Ostatnia edycja: 05.03.10 19:49:11
[#28] Re: OWB 1.7

@wali7, post #27

Ludzie... klasyk to co innego niż Efika, nie ma się co czepiać klasyka, który jest i ma być tylko klasykiem. :) Zresztą Efiki też się nie ma co czepiać, chyba każdy ma świadomość na jaki sprzęt się decyduje.
[#29] Re: OWB 1.7

@recedent, post #25

Klasyk to klasyk, ma nazwę, ma historię sięgającą czasów świetności Amigi, jest specyficzny i stary, a poza klasykiem to albo można iśc do przodu albo robić klony klasyka ;) Czyli klasyk do śmietnika to byłaby profanacja, a Efika to się nawet lepiej rymuje, a co ważniejsze dla MorphOS-a można lepszy i też mały sprzęt kupić taki jak Mac mini ;)

Żeby nie było, że zbaczam z tematu to mosowe OWB rulez :)
[#30] Re: OWB 1.7

@recedent, post #25

Nic, przecież to nie jest maszyna do odwiedzania stron www opartych na najnowsze technologie :)

BTW, ciekawe czy TimberWolf będzie obsługiwał HTML5.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem